Archivum
Segít az életben is
Manapság egyre divatosabbak a küzdősportok különböző fajtái. Ezek közé tartozik a Wing Tsun Kung Fu. Gausz Tamás, a Magyar Wing Tsun Kung Fu Egyesület zalaegerszegi klubjának vezetője, aki a Dunántúlon is felügyeli a munkát, kiigazít, véleményük szerint az általuk űzött irányzat igazi harcművészet.
Egyre népszerűbb a wing tsun kung fu
– Sportágunk alapja, hogy az ellenfél vagy támadó saját erejét használjuk fel a védekezés során – hangoztatja Gausz Tamás. – Klubunkban Egerszegen mintegy 30-an járnak az edzésekre, irányzatunk központja Kecskeméten van. Az elmúlt év során – akárcsak azt megelőzően – több tábort, továbbképzést tartottunk. Az elmúlt év februárjában Máday Norbert kelet-európai főinstruktor tartott szemináriumot és továbbképzést Zalaegerszegen, tagjaink vizsgát is tehettek a mesternél.
Áprilisban Budapesten újabb tábort rendeztünk.
A pesti foglalkozásokon is sokan ott voltak Egerszegről. Az ország minden részéről 600 sportbarát adott egymásak randevút. A júniusi edzőtábort követően júliusban tábor keretében a családokkal együtt fejlesztették tovább a tudásukat a harcművészeti irányzat képviselői. A kellemest összekötötték a hasznossal, a nyaralással. A siófoki tábor országos szervezésű volt.
Gausz Tamás munkáját már több tanítványa is segíti. Kovács Judit példája bizonyítja, hogy a hölgyektől sem áll távol a Wing Tsun.
– Az első pillanatban megfogott ez a sportág – vélekedett. – Az állandó versenyhelyzet, a remek hangulatú edzések mind nagy ösztönzőt jelentettek. Segítenek a problémák megoldásában, nemcsak a fizikális oldalra gondolok, hanem a lelkire is. Itt megszerzett tudásomat igazi éles helyzetben még nem kellett alkalmazni, de kisebb problémák megoldásában már segített. Tizenkét éve veszek részt a foglalkozásokon, második mesteri fokozattal rendelkezem. Minden edzésen tud számomra újat nyújtani a Wing Tsun.
Gausz Tamás másik segítője Kovács Roland, aki Lentiben már klubot vezet.
– Egy bemutató keretében tetszett meg a Wing Tsun – mondja. – Három éve űzöm, a 11. tanuló fokozatnál tartok, ebből 12 van. Ezután jönnek a mesteri fokozatok. Szeretnék minél messzebbre eljutni. A harcművészet nemcsak az edzéseken, továbbképzéseken segít, hanem az életben is. Fejleszti az önkontrollt, a kitartást. Aki ilyen sportágat űz, az nem keresi a bajt, sőt, elsősorban a probléma megoldására törekszik. Ha viszont nem sikerül békés úton rendezni a dolgokat, akkor jön a kemény fellépés.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Teszt cikkA 3. nagy különbségű vereségKlasszissal voltak jobbak a vendégekA riválistól is kikaptakEgy idegenbeli siker születettA Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereségEredményesen szerepeltek a ZBSE sportolóiKét súlyemelő arany a masters ob-nNegyvenig jutottak -
rovatunk hírei
Múzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji Múzeumban top 10
Teszt cikkEgy idegenbeli siker születettMegkezdték a kanizsai NB I-es lányok is. A Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereségKlasszissal voltak jobbak a vendégekAtlétikai hírek a szezon végén Ezúttal is biztosanNegyvenig jutottak Súlyemelő érmek az ob-kről