Archivum
Új fürdő Zalakaroson
Március legvégén átadták Zalakaroson a Gránit Gyógyfürdő Zrt. nettó 2,3 milliárd forintból megvalósult beruházását. Az EU és a magyar állam által nyújtott támogatási összeg megközelítette a 810 millió forintot – hangzott el a 2008.novemberében indult projekt mostani záró rendezvényén.
Zalakaros egyik legnagyobb beruházása készült el
A ZÁÉV Zrt. kivitelezésében bonyolított beruházás 70 százaléka különlegesen kedvezményes banki hitelből származott. A gyógy- és wellness szolgáltatások igénybevételi lehetőségével kiegészített, négyszintes, emeletenként 1200 m2-es, új fogadóépületet és a modernizált 2000 m2-es fedett fürdőt elsőként az avatási ünnepség résztvevőinek Horváth Vencel vezérigazgató mutatta be, aki utalt új szolgáltatások bevezetésére, illetve egy gyalogos átjáró alagutat fúrására a gyógyfürdő és a Freya Hotel között. A vezérigazgató szólt arról is, hogy a gazdasági válság miatt 2013-ra csúszik a fürdő területéhez közvetlenül csatlakozó négycsillagos szálloda megépítése.
A gyógyászati szolgáltatásokat igénylő szenior korosztály, a wellnesst és egészségmegőrzést preferáló középkorosztály, és az élményt kereső fiatalok mostantól egyszerre találhatják meg az igényeiknek megfelelő időtöltést. A jelenlegi felújítás nem csak a létesítmény nemzetközi versenyképességét növeli, hanem a település és a régió vonzerejét is, de új munkahelyeket teremtett, és újabb beruházásokat is eredményezett.
Novák Ferenc Zalakaros polgármestere felidézte a 1965-ben 4,5 millió forintért átadott fürdő dicső históriáját, és azt, hogy a létesítményt az átadás óta 20 milliónál is több gyógyturista kereste föl. A fürdőnek is köszönhetően az egykori kisközség, 1984-ben nagyközségi rangot kapott, 1997-ben elnyerte a városi rangot, és 2007-től már kistérségi székhelyként is nevet szerzett, de 2013–tól akár járási székhelyként is működhet az" Európa térképére" is rákerült rangos gyógyhely.
Manninger Jenő, a NYDRFT és egyben a Zala Megyei Közgyűlés elnöke utalt rá, hogy a folyamatos gyógyturisztikai versenyben sikerrel helytálló Zalakaros mindig élen járt a munkahelyteremtő, szolgáltatási színvonalat is emelő fürdőfejlesztésekben; a strand felújítása már a kilencvenes évek végétől kezdve folyamatos volt, majd az első Széchenyi-tervnek köszönhető támogatásból több ütemben alakították ki Magyarország legnagyobb vízfelületű fedett élményfürdőjét.
Bánki Erik, az Országgyűlés sport- és turisztikai bizottságának elnöke szerint - aki a városvezetés eltökéltségét, céltudatosságát, határozottságát dicsérettel illette- az elmúlt tíz évben mintegy négy milliárd forint értékű fejlesztés történt a zalakarosi fürdőben, és a helyi szállodák, éttermek, panziók és szolgáltatások körében megvalósult beruházások értéke pedig meghaladta a 12 milliárd forintot. Az Új Széchenyi Terv célkeresztjében is szerepel a turizmus, illetve az egészségipar modernizálása. Egy állam által adott forint Zalakaroson nem 3-4, hanem 5-6 szorosan fialt.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Teszt cikkA 3. nagy különbségű vereségKlasszissal voltak jobbak a vendégekA riválistól is kikaptakEgy idegenbeli siker születettA Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereségEredményesen szerepeltek a ZBSE sportolóiKét súlyemelő arany a masters ob-nNegyvenig jutottak -
rovatunk hírei
Múzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji Múzeumban top 10