Archivum
A határokon átnyúló hagyomány élménye
A „Hagyomány élménye” címet adták annak a projektnek, melyet a Pannon Egyetem a Szlovén Mezőgazdasági és Erdészeti Hivatallal közösen valósít meg. A határokon átnyúló együttműködési program keretében a Dráva, Mura és Zala folyók közötti, kiváló természeti adottságokkal rendelkező terület turizmusát szeretnék fellendíteni. A projektben fontos szerepet kap a Pannon Egyetem Georgikon Kara, ők mérik fel Zala megyében az idegenforgalmi szolgáltatások kínálatát, valamint elkészítik a projekt keretén belül a térségre vonatkozó marketingstratégiát.
EU-PROJEKT AZ IDEGENFORGALOM FEJLESZTÉSÉRE
Dr. Kocsis László, a Pannon Egyetem Georgikon Kar általános dékánhelyettese szerint a 600 ezer eurós támogatási összeget nyert sikeres pályázat célja, hogy a projektterületre jellemző hagyományos termények, borok, ételek és szolgáltatások magas szinten, közös együttműködéssel jelenjenek meg az idegenforgalmi piacon. A projektben szereplő, kifejezetten idegenforgalmi és mezőgazdasági régiókban a turizmus egyre fontosabb ágazattá válik.
Jelentősebb mezőgazdasági tevékenységnek számít a borkészítés és a helyi ételspecialitások, amelyek az idegenforgalmi kínálat fontos részét képezik. Egy marketingstratégia kialakítása a fő szellemi termék, amelyhez egy precíz, három területre kiterjedő helyzetelemzés kimunkálása szükséges. A szőlészek-borászok kérdőíves megkeresése után a bor és gasztronómia egységét kínáló vendéglátóhelyek szondázása következett, majd az ide érkező turisták, vendégek véleményét kérték ki arról, hogy milyen termékeket, szolgáltatásokat ismernek, keresnek és hiányolnak.

A kérdőívek kiértékelése folyamatos, és ez alapján határozzák meg a marketingstratégia vezető célkitűzéseit. Egy komoly képzési és oktatási programon is dolgoznak, mely a minőségi szőlő- és bortermelésre fókuszálva mutat be termesztéstechnológiai, illetve a bor kínálásához szükséges ismereteket. Fontos szerepet kap az ételekhez illő italok harmonikus kiválasztása, párosítása. Még a termékkörök és szolgáltatási körök véglegesítése előtt, a védjegyek kiadását megelőzően elkészítették a projektpartnerek, gazdasági közösségek számára alkalmazandó szabályzatot.
A közös piaci fellépésről szóló tanulmány és szabályzat, valamint a szolgáltatók új szervezettségi formája nagyban elősegíti majd a határokon átnyúló térség versenyképességét, növeli a térség vonzerejét, egyben vidékfejlesztési, környezetvédelmi, kulturális hagyományőrző feladatokat is teljesít, sőt új munkahelyeket teremthet. Jövőre jelenik meg két, a vidék jellemző ételeiről, illetőleg a tájegységek szőlőtermesztéséről szóló, három nyelven (szlovén, magyar, angol) készített monográfia.
MEGOSZTÁS
-
rövidhírek
Teszt cikkA 3. nagy különbségű vereségKlasszissal voltak jobbak a vendégekA riválistól is kikaptakEgy idegenbeli siker születettA Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereségEredményesen szerepeltek a ZBSE sportolóiKét súlyemelő arany a masters ob-nNegyvenig jutottak -
rovatunk hírei
Múzeumok Éjszakája 2025Statárium- drámaelőadás a TörvényszékenXXIX. Göcseji Prószafesztivál a Gébárti-tónálÍgy éltünk a '80-as években - kiállítás a Göcseji MúzeumbanKitekintő - Frimmel Gyula grafikusművész kiállításaEsély Gála 2025Kis képek és műhelytitkok - Nemes László kiállításaHorváth Csongor Gergő kiállítása a Liszt-iskolábanMészi 65 - kiállítás a Gönczi GalériábanBudaházi Tibor jubileumi kiállítása a Göcseji Múzeumban top 10
Teszt cikkEgy idegenbeli siker születettMegkezdték a kanizsai NB I-es lányok is. A Zalaszentgrót az élenNB III: egy győzelem, egy vereségKlasszissal voltak jobbak a vendégekAtlétikai hírek a szezon végén Ezúttal is biztosanNegyvenig jutottak Súlyemelő érmek az ob-kről